Zvyš si sebevědomí ve čtyřech bodech

12. února 2013 v 15:00 | Puff |  For girls: Ostatní
Toto je problém dnešní populace. Málokdo má zdravé sebevědomí. Buď jeho sebevědomí hraničí s namyšleností ( nebo je to namyšlenost) a nebo mají nízké sebevědomí. V tomhle článku vám poradím ve čtyř bodech jak vaše sebevědomí alespoň o trochu zvýšit. více v cč
  1. Zační se mít ráda! Tvoje sebevědomí může být nízké kvůli tomu, že si nevěříš. Myslíš si o sobě, že jsi tlustá, neumíš kreslit nebo máš ošklivou postavu? Nemusí to tak být. Doporučuji se zeptat třeba kamarádky na upřímný názor na tvojí (podle tebe) vadu. Znám pár holek, kterým kamarádky nalhávají jak jsou hubené atd:. i když to třeba není pravda. To je největší chyba. Je jasné, že svoje kamarádky nechtějí urazit, ale jestli to je dobrá kamarádka by měla říct upřímný názor a nenechá svou kamarádku v iluzích. Opravdu když zjistíš svoje pravé chyby můžeš je opravit a čím víc chyb napravíš tím víc se začneš mít ráda.
  2. Nezáviď ty to nepotřebuješ! Jsi typ člověka, který strašně závidí? Pryč s tím! Když budeš závidět pořád a pořád si budeš myslet, že nic neumíš, jsi ošklivá, úplný střevo. NE tak to rozhodně není. Určitě jsi v něčem dobrá. Najdi ty dobré stránky! Když závidíš postavu, hezčí vlasy no prostě vše co se dá napravit tak to naprav. Tím, že věčně budeš říkat "Já jim tak závidím! Proč taky nejsem hubená", budeš ležet u televize a jíst brambůrky, nic nenapravíš. Místo hodin prsezených u počítače či televize se zvedni a jdi si zaběhat nebo jdi na procházku. Když chceš to, co nemůžeš mít tak se s tím prostě smiř. Každý nemůže mít všechno. Zkus se trochu zamyslet a opravdu zkus najít tvz své dobré "Já".
  3. Neboj se zeptat! Lidí, který se bojí ptát znám docela dost. Jestli jste mezi nimi i vy ujasněte si důvody proč se bojíte ptát ať už učitelky na učivo, které nechápete nebo řidiče autobusu na to v kolik odjíždí. Nechcete se ptát protože se stydíte? Bojíte se ptát kvůli neúspěchu? V každém případě jediná rada překonejte se. Když se chcete zeptat třeba servírky kde jsou wc tak to přežijete když se nezeptáte, ale co když to bude příště něco vážnějšího? Za 1 vám to strašně pomůže třeba ve škole a za 2 zvýšíte si sebevědomí.
  4. Řekni svůj názor! Když někdo něco navrhne a nesouhlasíte. Sedíte tiše v rohu a přikyvujete nebo se za svůj názor bohujete? Každý má svůj názor. Podle mě by ho měl říct každý. Nejvtipnější je když někdo neřekne svůj názor a potom kritizuje názor, který vyhrál. Lidé by si měli uvědomit, že z názorů studentů na komunismus jsme už od roku 1989 svobodní, jak je vlastní názor důležitý. Ve škole tě za něj možná "seřvou", ale stůj si zaním když jsi si jistá, že to co si myslíš je správné.
Myslím si, že když se budete řídit, alespoň trošku pomůže to.
Co vy jak jste na tom se sebevědomím?

Prosím tento článek NEKOPÍROVAT. Dalo mi to dost práce! Děkuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama