For girls: Ostatní

Rychlá příprava

7. května 2013 v 9:15 | Marky
Určitě si každý rád ráno pospí, jenže pak nestíhá a přece kvůli tomu nepříjde pozdě? Já si taky ráda pospím, obzvlášť, když chodím spát až ráno, ale to už je můj problém...
Nejlepší je si nastavit budík třeba o pět deset minut dřív, než máte stávat. Já to tak dělám léta a řeknu vám, je to skvělý. Vždycky se aspoň trochu proberu a nebo si otevřu okno a potom ještě hurá na chvíli do postýlky.
Vylezu z postele a rovnou ji ustelu. Vezmu si na sebe oblečení, které jsem si večer připravila, ale nejdířv se nastříkám deodorantem.
Moc nechápu ty lidi, co si nejdřív vyčistí zuby a pak jdou teprve snídat. Fuj, hnus.... Na tom jídle se nedá ani poznat, co to vlastně je. A ještě vůbec nechápu ten typ lidí, co nesnídá. Jasně, někdo na to prostě nemá chuť, to já taky, ale je to pořád lepší než nejíst a celý den být bez základního jídla. No, ale tohle je každýho věc.
Po snídani hurá do koupelny. Vyčistit zuby, opláchnout obličej studenou vodou. Krásně to probírá. A z koupelny hurá do pokoje, teda pokud nemáte líčidla v koupelně.
Sednu ke stolu, namažu obličej krémem, protože mám hrozně suchou kůži a po ránu se vždycky celá loupu.. Vezmu řasenku a napatlám si ji na řasy a nesmám zapomenout natřít si pusu. Vezmu naušnice, klíče a ještě svůj pokoj zahrnu do oblaku vůně svojí voňavky a už pádím do školy.
Asi sem blázen, ale ráno mám přesně rozvrhnutý, mám přesně čas, kdy dělám to a to.

6:35 mi zvoní budík
6:50 vstávám z postele, pouklízím si pokoj a oblíkám se
6:59 jdu do kuchyně snídat
7:10 pádím do koupelny
7:22 líčím se a dodělávám poslední úpravy :D
7:34 vyrážím do školy

Tipy na snídani

2. května 2013 v 4:14 | Marky
Dřív jsem si ke snídani dávala takovou jakousi klasiku... Chleba se sýrem, chleba se šunkou, rohlík s máslem... A už mi to úplně přestalo chutnat...
Přesnídávka a piškoty... Mňam.. :)
Toustový chleba, trochu tvarohu a zase přesnídávka
Toustový chleba, máslo a marmeláda

Toustový chleba a nutela, sice to je sladší, ale proč si jednou za čas neosladit život?
A nebo si prostě něco upečte a to si pak druhý den dejte ke snídaniNedávno jsem přišla na takovou mňamku... Na dno a okraje misky se dají piškoty, na to se dá trochu bílého jogurtu, na to se položí jahody a zase se to přikreje piškotama a na to se dá už víc toho jogurtu a na to se dá želatina. Nazvala jsem to vitamínová bomba :D Tohle rozhodně doporučuji vyzkoušet, je to fakt strašně dobrý. :)


Co do kabelky?

30. dubna 2013 v 15:00 | Pufflie
Co do kabelky?!?

test: jak se učíš?

25. dubna 2013 v 15:00 | Pufflie
Jak se naučit na test ?

. . bioligie, matika, fyzika, IVT, čeština, zemák, dějepis, angličtina, němčina, ruština, francouzština, španělština, občanka, výtvarka, hudebka, tělocvik . . Předměty které tě obklopují ve škole, ale i ve veolném čase!

1. Učiš se více než hodinu před písmenkou ?
- ANO/ NE

2. Vadí ti při učení hluk či hlasy jiných lidí ?
- ANO/ NE

3. Učíš se denně ?
- ANO/ NE

4. Učíš se víc doma, nebo až ve škole ?
- ANO (doma) / NE (ve škole)

5. Píšeš si taháky ?
- ANO/ NE

6. Učíš se spíš večer, nebo odpoledne ?
- ANO (odpoledne) / NE (večer)

7. Učíš se sama, nebo s kamarády ?
- ANO (s kamarády) / NE (doma)

8. Dokážeš se při učení pořádně soustředit ?
- ANO/ NE

VÝSLEDKY:
- teď si spočítej, kolikrát jsi odpověděl/a ano*

0-3x

Jsi s píš typ, který se více učí při zvucích (třeba při oblíbených písničkách) a nic zbytečně nehrotí. Co se stane, když se jedna písemka nepovede ? Nevadí. Pokud se ale potřebuješ něco opravdu naučit, tak ti dám nějaké návrhy, se kterými se ti to příště povedé lépe! Pokud ti nevadí se učit při zvucích, doporučiju ti si pustit třeba nějaký film jako relaxační doplněk k učení. Pozor! Nepouštěj si film, který jsi ještě neviděla, protože pak ti to nedá a bude tě to svádět k plnému soustředění ne na sešit, ale na film! Naopak si pusť něco, do dobře znáš a budeš jenom vnímat zvuky z filmu nebo seriálu. Pokud se naučíš velkou část za chvilku, dej si pauzu na oddych a chviličku se na ten film nebo seriál podívej, což tě odreaguje a můžeš se pustit zpět do pokračování v učení.

4-6x
Sedíš u učení u několik hodin před písemkou, ale u stolu si nic pořádně nemůžeš zapamatovat ? Udělej si trochu pohodlí. :) Stůl přijmi jako odkladnou plochu a roztáhni si učení na postel. Ale pozor abys neusla, to se ti taky může stát. ;D

7-8x
Pro tebe je asi nejlepší způsob učení u stolu, v klidu, bez sebemenšího zvuku, žádné rozptýlení, pouze učneí. Ale přesto si dej chvíli pauzu. Zajdi si pro jídlo, v klidu se najez, udělej si čas nebo si nalej něco k pití a tím si to učení alespoň trochu zpříjemníš. Můžeš se taky trochu zkusit rozptýlit tak, že třeba se neuč pořád na jednom místě. Zkus to třeba i v obývacím pokoji, nebo třeba na okně, kde na tebe bude svítit slunířko a hned budeš mít příjemnější atmosféru. Dobrá rada: sedni si tak, aby ti sluníčko nesvitílo přímo do obličeje, buď se otoč, nebo si vezmi sluneční brýle. ;)

Typ: žvýkání při učení pomáhá k sousředění. *
A kde je napsané, že se musíš učit jenom doma, sama ? Zajdi si s kámoškama nebo kámošema do kavárny, učení je hend lépe, když jsi v přítomnosti dobrých lidí. Určitě je to daleko lepší, než se učit sama.. Dej si i dortík, horkou čokoládu nebo kafíčko, hned to půjde líp. ))

Ps: nezapoměň te si dát sešit do tašky, můžete si to ještě zopáknout před testíkem.

Plavky pro každou postavu

2. dubna 2013 v 17:35 | Marky
Jelikož se pomalu, ale jieště blíží léto, tak mě napadlo napsat článek na toto téma.. :) Už předem chci říct, že nejsem nějaký znalec a že tohle všechno budou opět jen mé názory.
Když se na to tak podívám, tak nikdo nemá dokonalou postavu. Vždycky se najde něco, co nám bude vadit, i když to bude jen nějaká maličkost...

1. VĚTŠÍ BŘÍŠKO
Nebudeme si nic nalhávat, tohle si myslím trápí většinu holek a i mě :D
Větší bříško se dá zamaskovat dobře zvolenými kalhotkami a to tak, že u kalhotek bude pásek. No nevím jak to mám okecávat. A tohle mám zrovna vyzkoušený..... :D

Zvyš si sebevědomí ve čtyřech bodech

12. února 2013 v 15:00 | Puff
Toto je problém dnešní populace. Málokdo má zdravé sebevědomí. Buď jeho sebevědomí hraničí s namyšleností ( nebo je to namyšlenost) a nebo mají nízké sebevědomí. V tomhle článku vám poradím ve čtyř bodech jak vaše sebevědomí alespoň o trochu zvýšit. více v cč
  1. Zační se mít ráda! Tvoje sebevědomí může být nízké kvůli tomu, že si nevěříš. Myslíš si o sobě, že jsi tlustá, neumíš kreslit nebo máš ošklivou postavu? Nemusí to tak být. Doporučuji se zeptat třeba kamarádky na upřímný názor na tvojí (podle tebe) vadu. Znám pár holek, kterým kamarádky nalhávají jak jsou hubené atd:. i když to třeba není pravda. To je největší chyba. Je jasné, že svoje kamarádky nechtějí urazit, ale jestli to je dobrá kamarádka by měla říct upřímný názor a nenechá svou kamarádku v iluzích. Opravdu když zjistíš svoje pravé chyby můžeš je opravit a čím víc chyb napravíš tím víc se začneš mít ráda.
  2. Nezáviď ty to nepotřebuješ! Jsi typ člověka, který strašně závidí? Pryč s tím! Když budeš závidět pořád a pořád si budeš myslet, že nic neumíš, jsi ošklivá, úplný střevo. NE tak to rozhodně není. Určitě jsi v něčem dobrá. Najdi ty dobré stránky! Když závidíš postavu, hezčí vlasy no prostě vše co se dá napravit tak to naprav. Tím, že věčně budeš říkat "Já jim tak závidím! Proč taky nejsem hubená", budeš ležet u televize a jíst brambůrky, nic nenapravíš. Místo hodin prsezených u počítače či televize se zvedni a jdi si zaběhat nebo jdi na procházku. Když chceš to, co nemůžeš mít tak se s tím prostě smiř. Každý nemůže mít všechno. Zkus se trochu zamyslet a opravdu zkus najít tvz své dobré "Já".
  3. Neboj se zeptat! Lidí, který se bojí ptát znám docela dost. Jestli jste mezi nimi i vy ujasněte si důvody proč se bojíte ptát ať už učitelky na učivo, které nechápete nebo řidiče autobusu na to v kolik odjíždí. Nechcete se ptát protože se stydíte? Bojíte se ptát kvůli neúspěchu? V každém případě jediná rada překonejte se. Když se chcete zeptat třeba servírky kde jsou wc tak to přežijete když se nezeptáte, ale co když to bude příště něco vážnějšího? Za 1 vám to strašně pomůže třeba ve škole a za 2 zvýšíte si sebevědomí.
  4. Řekni svůj názor! Když někdo něco navrhne a nesouhlasíte. Sedíte tiše v rohu a přikyvujete nebo se za svůj názor bohujete? Každý má svůj názor. Podle mě by ho měl říct každý. Nejvtipnější je když někdo neřekne svůj názor a potom kritizuje názor, který vyhrál. Lidé by si měli uvědomit, že z názorů studentů na komunismus jsme už od roku 1989 svobodní, jak je vlastní názor důležitý. Ve škole tě za něj možná "seřvou", ale stůj si zaním když jsi si jistá, že to co si myslíš je správné.
Myslím si, že když se budete řídit, alespoň trošku pomůže to.
Co vy jak jste na tom se sebevědomím?

Prosím tento článek NEKOPÍROVAT. Dalo mi to dost práce! Děkuji

Co s rozbitou žárovkou?

17. ledna 2013 v 8:09 | Marky
Vždycky, když mi praskla žárovka, tak sem si říkala co s ní, protože sem nevěděla, kam ji mám vyhodit.. :D Ale v dnešní době se už moc tyhle žárovky nepoužívaj, musím se přiznat, že v pokoji nemám ani jednu takovouhle.. :D
Ale pro ty, co je doma mají a líbí se jim to, tak není špatný nápad.. :)Líbí? :)

Pořádek VS. nepořádek?

11. ledna 2013 v 6:09 | Marky
Je opravdu dobré zamyslet se nad tím, jestli je lepší mít uklizený pokoj jako v princeznovském filmu a nebo tam mít pořádný nepořádek jako v klučičím pokoji- jak se říká.
Když si člověk uklidí, tak to sice vypadá dost pěkně, prostě úhledně o nic "nezakopává", ale na druhou stranu...
V neuklizeném pokoji se jaksi lépe vyznáme? Ted tím teda nechci říct, že tam máme mít bordel jak nevím kde, ale prostě přiměřeně, prostě tak no.. :D


Ikdyž já jsem ten typ, že potřebuju mít uklizeno, jinak z toho zešílím, což je moje slabost... :D Vadí mi každá prkotina, třeba, když je židle u keyboardu trochu posunutá, než má být, tak mi to hned vadí a třeba kvůli tomu vylezu i z postele abych ji posunula na "původní místo". A nebo, když třeba mám knížky nebo učebnice na stole, tak je musím uklidit do skřínky, jinak bych fakt zešílela..!! Ano, to jsem přesně já...
Ale zase znám opak- moji sestru (je na vejšce), která má po pokoji rozházený různý desky a papíry, prostě učení a vůbec jí to nevadí, mně to vadí, vždycky, když u ní sem, tak mě to pořád láká, abych jí to uklidila... :D Blázen sem no... :D Jiná už asi nebudu... :DTo už bylo kolikrát na facebooku, možní jste to viděli. Ale ikdyž jsem byla menší, tak jsem nikdy nebyla takove případ, ale můj bratránek vždycky.. To si pamatuju, jakoby to bylo dneska.. :D :)


A závěr? Každému vyhovuje něco jiného, takže at už je to pořádek nebo nepořádek, tak všeho s mírou.. :D


Skvělá dekorace :)

10. ledna 2013 v 11:25 | Marky
Ale to není blbej nápad.. :) Když jsem byla menší, tak sem vždycky nevěděla, co bych už z papíru udělala, ale tohle mě nikdy nenapadlo. Zkusím to udělat jako dárek sestře, protože se jí to do pokoje bude celkem hodit.. :D A pak vám napíšu a možná dám i fotku, jak se mi to povedlo... :)


Postup vidíte v obrázku a já bych sama ani nevěděla, jak to mám napsat... :D :)


Chutná svačinka :D

3. ledna 2013 v 5:09 | Marky
Ještě jsem to nezkoušela, ale plánuju to vyzkoušet o letních prázdninách s kamarádkou, to zas bude bordelu...... :D
Popis máte v obrázku, tak snad je to pochopitelný... :)

Jdou takhle podobně udělat i třeba čokoládové nebo karamelové lízátka. Postup je jednoduchý.
Na čokoládová lízátka si dáte rozehrát čokoládu a dáte do ní třeba trochu másla (líp mi to tuhne) a potom to nalejete na alobal a dáte do toho nějakou tyčku, aby jste to měli jak držet, logické co? :D Nechá se to ztuhnout, rychlejší to je, když se to dá do ledničky a nebo do mrazáku...
A s karamelovými lízátky to je úplně stejný, akorát se místo čokolády udělá karamel... :)


Vánoční cukrářský speciál: Srdíčka s lískovými oříšky

27. prosince 2012 v 15:00 | Pufflie
Ingredience:
250 g lískových oříšků
1/2 lžičky mleté skořice
250 g másla
250 g cukru moučky
2 celá vejce + 2 žloutky
600 g hladké mouky
200 ml jahodové marmelády
cukr moučka na posypání
Postup:
1. Lískové oříšky najemno nastrouháme a na suché pánvi opražíme.
Ihned k nim přidáme mletou skořici a necháme vychladnout.
2. Cukr důkladně utřeme s rozměklým máslem. Potom postupně přidáváme celá vejce, žloutky, za stálého míchání přisypáváme mouku a oříškovou směs. Vypracujeme hladké těsto, z něhož vyválíme dva bochánky,
které zakryté fólií necháme v chladu odležet alespoň hodinu.
3. Z každého kusu těsta vyválíme placku silnou asi 3 mm a vykrajujeme srdíčka. Z poloviny vykrájeného cukroví vykrojíme ještě malá srdíčka. Dáváme je na plech vyložený pečícím papírem a pečeme
asi 8 minut v předehřáté troubě při teplotě 200 °C.
4. Upečené cukroví necháme vychladnout.
5. Jahodovou marmeládou potíráme srdíčka bez výkrojku. Ostatní srdíčka pocukrujeme a opatrně přikládáme na ta, která jsou potřená. Hotové cukroví necháme ještě pár dní odležet.
*Uvedené množství je zapotřebí na asi 30 kusů. Doba přípravy je asi 45 minut.

Vánoční cukrářský speciál: Rumové kuličky

18. prosince 2012 v 15:00 | Pufflie
Ingredience -
500 g sušenek
50 g kakaového prášku
130 g rozinek
100 g meruňkového džemu
100 g tmavé čokolády
1 dl rumu
vanilka
Postup -
Omyté rozinky pokrájíme a namočíme do rumu i s vanilkou - nejlépe přes noc. Sušenky nadrtíme a přidáme prosátý kokosový prášek. Rozmícháme s rozinkami v rumu. Přidáme džem a rozpuštěnou čokoládu. Z hmoty tvarujeme kuličky, které obalujeme v moučkovém cukru.

Vánoční cukrářský speciál: Marcipánové pusinky

13. prosince 2012 v 15:00 | Pufflie
Ingredience:
250 g másla
350 g práškového cukru
1 lžička vanilkového cukru
250 g škrobu
75 g hladké mouky
30 g kakaa
1/2 lžičky perníkového koření
100 g marcipánové hmoty
1 žloutek
2 lžíce rumu
50 g půlek vlašských ořechů
Postup:
Máslo spojíme se 100 g cukru, vanilkovým cukrem, škrobem, moukou, kakaem a perníkovým kořením. Uděláme váleček o průměru 2 cm a necháme 30 minut chladit. Váleček nakrájíme na placičky silné 1 cm. Marcipán smícháme s 50 g práškového cukru a žloutkem. Vytvoříme 50 kuliček, které dáme na placičky, přitlačíme je na ně ze tří stran a pečeme 15 až 20 minut. Zbylý cukr smícháme s rumem a vychladlé pusinky potřeme. Ozdobíme vždy půlkou vlašského ořechu.

Vytvoř si adventní věnec!

11. prosince 2012 v 15:00 | Pufflie
Na věnec budeme potřebovat :

- korpus věnce
- jedlové větvičky
- drátek nebo provázek
- stojánky na svíčky
- čtyři svíčky a ozdoby

Postup:

1. Věneček obalíme chvojím tak, že jednotlivé větvičky připevníme k věnečku jemným drátkem nebo provázkem ve stejném směru.

2. Potom na věnec upevníme stojánky na svíčky, které seženeme v květinářství. Věnec dále ozdobíme podle své fantazie, například plátky sušeného ovoce, šiškami, hvězdičkami, apod.
Věnec můžeme také ozdobit barevnými baňkami, které na věnec nalepíme za pomocí tavné pistole.

Vánoční cukrářský speciál!!

6. prosince 2012 v 15:00 | Pufflie
Zdravím Vás!! Tak jsem se rozhodla zde udělat na British-fox takový cukrářský seciál :) Nejprve tedy přinesu pár tipů a příště již recety

- Ponoříme-li vlašské ořechy na pár hodin do oslazené vody, půjdou dobře rozlousknout a jádra snadno vyjmeme.
- Nádobu, ve které připravujeme čokoládovou polevu, vymažeme tukem. Čokoláda se nebude lepit ke stěnám.
- Žloutky nabudou, přidáme-li k nim při šlehání lžíci vody.
- Tenké těsto snadno rozválíme, obalíme-li váleček čistou utěrkou.
- Příliš sladkou ořechovou náplň zlepšíme přidáním lžičky kakaa.

Samoopalovací krémy

15. listopadu 2012 v 6:45 | Marky
Léto už dávno skončilo a nařadu příjde zima. To znamená, že se budeme víc balit do oblečení, ale až přjde teplejší období, jaro, tak určitě budeme toužit po krásně opálené pokožce. Se solárkem nemám zkušenosti a ani mě to tam netáhne, tak se zaměřím na samoopalovací krémy...
Mám zkušenosti s tím, že když se s tím krémem namažu, tak jsem hrozně flekatá. Párkrát jsem to zkoušela, ale jen na bříško, takže to nebylo vidět. A možná vím proč... Zvolila jsem špatný přípravek. A potom sem si koupila další, vyzkoušela jsem ho párkrát a bylo to úplně v pohodě, ale později jsem ho darovala sestře, takže bohužel nevím, jaká značka to byla.. Každej říká, že samoopalováky smrdí, ale jelikož mám cca pět let rýmu, tak nemám tak citlivý nos, takže je u mě s tím trochu problém...
S tímto přípravkem jsem nebyla vůbec spokojená, párkrát jsem to s ním zkusila a pak sem ho vyhodila... Takže ho NEDOPORUČUJI!

Piercing :)

27. října 2012 v 14:13 | Marky
Ano ano, už konečně vlastím tu věcičku jménem piercing, ale jen v uchu, protože jinde se mi to nelíbí! Ale kdyby jste věděli, kolik mi to dali úsilí přemluvit rodiče.. :D A ted jsem nejvíc spokojená... :) A zatím s tím nemám žádný problém. Neshnisá mi to, vůbec to nebolí, prostě nic... :)


Dala jsem si to nastřelit, je to takřka bezbolestné. Psali to na netu, ale mě to vůbec nebolelo, asi sem divná, no možná proto, že, když jsem byla menší, asi tak 8 let, tak jsem byla na plastice, takže možná je to tím? A nebo není? :D
Tak jsem přišla k doktorce, tatka vyplnil nějaký papír a podepsal se tam a jelikož už mi bylo patnáct, tak jsem se tam musela taky podepsat. Pak jsem si vybrala naušnici a šla jsem za doktorkou. Sedla jsem si a ona mi nakreslila, kam to "píchne" :D Prostě kde to budu mít, odsouhlasila jsem to a už přišla sestřička, aby mi podržela hlavu a a doktorka začala odpočítavat.. :D A bylo jim divný, že jsem sebou vůbec nehla, ale mě to opravdu vůbec nebolelo.. :D Dala bych sem fotku, ale jak sem se už zminovala, jak jsem byla na tý plastice, tak ty uši ted nejsou moc hezký.. :D


Zatím mám jen jeden, ale časem bych si chtěla dát dva, jako tady na fotce, ale chce to čas, zase přemluvit rodiče....! :D
A nemám modrý jako tady na fotce, ale takový jakoby no, stříbrný až zlatavý :D Takový neidentifikovatelný.. :D
Jaký máte názor na piercingy?

Pane jo, tady ted pořádně chumelí, teda spíš padají takové krupky... :D Prostě chumelí, achjo, já nechci sníh, nesnášim zimu!!! :P


Ozdůbka do vlasů

23. října 2012 v 10:10 | Marky
To mě nikdy nenapadlo... :D Doma mám sice snad milion těchto "sponek", ale nikdy mě nenapadlo si je takto ozdobit. Možná že na to nejsem... :D Taky to znáte..? Můžete si jich koupit tisíce, ale vždycky se vám záhadně ztratí..? Sice nosím vlasy jenom rozpuštěné, jen tak, bez ničeho :D Ale třeba jsem vás inspirovala.. :)

Naušnice

18. října 2012 v 1:09 | Marky
Panejo.. :) Taky jste ulítlý na naušnice nebo jsem sama? :D Neříkám, že se mi všechny líbí, ale většina ano, ikdyž je fakt, že ve skutečnosti všechno vypadá jinak... :D Když se jako tak zapřemýšlím, to taky muselo být dcl dost peněz.. A kam bych je všechny dala? :D Místo není podstatný... Když něco chceme, tak to chceme.. Že, holky? :D
1. Rande

5. října 2012 v 18:52 | Marky
Upoutala sem vás nadpisem..? Super :D Tímhle článkem se chci zaměřit hlavně na svoje 1.rande. Ale jak mě znáte, tak zase budu odbočovat a možná to budou takový ty moje žvásty... :D A to rande je starý přes dva roky.... :D


Svoje první rande si pamatuju, jakoby to bylo včera... :D Ale vážně.. :D Byla sobota a já už byla nervozní od rána, ačkoli jsme se měli sejít až odpoledne...
 
 

Reklama