For girls: Vlasy

Jak na drdol

18. dubna 2013 v 15:00 | Pufflie
Drdol se v poslední době hodně nosí, hlavně když je léto. I celebrity neodolali a udělali si ho. Viděla jsem ho u Miley Cyrus, Beyoncé, Jenifer Lopez, Kristen Steward, Seleny Gomez a i Rihanny, určitě jich je více. Ani já neodolala;D

Z tohoto obrázku to jistě pochopíte.))
_b4_e7_b0_ed_b8_d3_b8_ae_large1. rozčesané vlasy vytáhněte nahoru
2. obtočte kolem ruky
3. do stran vpíchněte sponky
4. jestli vám moc nedrží, zkuste přidat gumičku
. . nebo to celé zkus od začátku, mně se to taky nepovedlo na první pokus.
5. drdol je na světě! .)

Pár tipů: kolem obvodu drdolu uvaž mašli
z drodolu vytáhni pár pramínků (můžeš je natupírovat)
pro větší objem drdolu použij 'drátěnku' jako vycpávku (pomůcka na donut bun)

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla')

Hair tutorial 0.3

11. října 2012 v 6:08 | Marky
Pěknej culík..:) Vždycky si to jenom svážu, když je potřeba a du :D Ale 99% svýho života, nosím vlasy rozpuštěné. Svázané je mám jen když je nemám vyžehlený..... :D
Úplně to vidím... Šatičky a tenhle účas a pápá domečku :D :) A pro holky, co řeší, co s vlasama na rande, tak si myslím, že je to dobrý nápad, pokud teda zrovna nejsou vlasy úplně krátký...
Achjo, každou chvíli musím smrkat... :D Neznáte něco účinýho na rýmu, kromě kapek..? Kapky nechci z toho důvodu, že mám dost poničenou nosní sliznici nebo co... :D
Čeho by jste tady chtěli víc? Nějaký nápady, triky nebo modu? A nebo třeba moje "pubertacky kecy"? Nebo památky a nebo třeba víc o Anglii? Něco jinýho? Napište.. :D :)


Česání, kartáčování

13. září 2012 v 20:07 | Lumieree
Takže, když dneska je ten čtvrtek, tak vám přinesu něco z kadeřnické dávky. Samožrejmě by jste to měli už znát jen tak z internetu a časopisů, na připomenutí nikdy není pozdě. Bude to kratičké a stručné - abych vám nebrala moc času.

- Kartáčování a česání je prakticky jedná a ta samá praktika...

 • Kartáčování - je to proces při kterém si rozčesáváte vlasy, spíše se používá na to, když si pročesáváte vlasy po trvalé, natáčení na natáčky ... A mnoho dalších úkonů. Na tento proces se doporučuje měkký kartáč bez tvrdých železných se špičatými koncemi. Požkozují vlasy a hlavně taky pokožku. Doporučuji především kartáč se zvířecími štětinami... Jsou i jiné, ale hlavně s těmito. (obr. 1)
 • Česání - další proces, při kterém se rozčesávají vlasy. Tento směr se bere při tom když si žehlíte vlasy nebo je upravujete po tupírování. ... Na tento proces je jedno jaký použijete jedna se o ty plastové (řídkozubé atd...) Pokud si češete mokré dlouhé vlasy doporučuji hřeben s málo zubama. (obr. 2)

(obr. 1 / cena 79,-)

Základní informace =o) 0,2

29. července 2012 v 16:09 | Lumieree
No tak jsem zase tady s mými keci :D Hehe. To jste se asi hodně těšili, že? Ale lichotky mi nedávejte :D. Abych pravdu řekla, tak jsem lehce zapomněl, co jsem chtěla napsat. :D Vím, že je nadpis článku základní informace, ale já to doopravdy zapomněla.
Asi jste mě prokoukly :D Dobrá, dobrá, dobrá. Něco vám tedy přinesu. Asi si budete ťukat na hlavu. Ale což.

(Nádech a výdech) Co ještě patří mezi základní informace? Fíha, patří mezi to i tři základní barvy vlasů (neboli barvivo vlasů)
 • světlý (Oranžový pigment)
 • hnědý (Hnědočerný pigment)
 • červený (Různá berevnost pigmentů)
Všechna základní barviva se odvíjejí od těchto. Udává se to podle počtu a poměru pigmentových zrn.

Jak dlouho rostou vlasy?
- U každého je růst ojedinělý ale denní přírůstek vlasů je 0,3 až 0,4 mm. Je to hodně málo ale za 20 - 30 let vám přes přestání narostou až 2 m vlasy. Ale to jedině pokud se o ně dobře staráte a vůbec je nestříháte. Pokud ale chcete mít doopravdy silné a krásné dlouhé vlasy, nebojte se ustřihnout konečky aby si oživily, tedy pokud je máte roztřepené. Aspoň se vzpamatují a budou lépe živené.

A toto z tohoto tématu asi bude vše. :) Děkuji za trpělivost a za pochopení mého bláznivého mozku. ^.^

Základní informace? ;) 0.1

23. července 2012 v 17:54 | Lumieree
Každá holčina či kluk by jsi měli uvědomit jak vlas vůbec funguje. Jen pro zajímavost ukážu jak vypadá vlas uvnitř, jak vůbec funguje a jak je rozdělen. Je to jenom pro zajímavost. :) Takže to neberte tak (Jo jenom já to musím umět nazpamět a vědět všechno do podrobna)Každá tá část má na vlasu svojí určitou hodnotu, tedy kromě meduly tak je nepotřebná. :) A teď dál, vlasy se rozdělují podle několika typů:

Hair tutorial 0.2

21. července 2012 v 1:03 | MarkyRozdělení informací o vlasech

20. července 2012 v 19:24 | Lumieree

Všimla jsem si, že tu nejsou základní informace vlasů. Do toho se pustím, já jako skoro vyučená kadeřnice, která nastupuje do posledního ročníku tří letého oboru. Vytvoříme si plán, podle kterého pojedeme abyste, věděly základní informace o vlasech, barvení, melírování, péči o vlasech. Jedna věc byla zmíněna a to, že vlasy se silným stažený gumičky lámou, ničí a dopomáhá tomu i k vypadávání. To bylo obeznámeno dobře. A nejen u dlouhých vlasů ale i polodlouhých.

 • Základní informace
 • Česání, kartáčování apod.
 • Barvení
 • Melírování
 • Odbarvování
 • Přípravky na jednotlivé typy vlasů
 • Přípravky na péči o vlasy
 • OstatníTak to bude asi zatím všechno, nechci se hnedka hrnout na mnoho článků a hlavně těch obsáhlé. Dejte na moje rady a držte se jich. Tohle vám řeknou i kadeřnice v salónech nebo ty, co jsou vyučené tím to řemeslem. Pokud by vám bylo něco v mých článkách nejasného nebojte se optat :) ;)

how to: Waterfall Braid

20. července 2012 v 14:19 | ~ petris.
ahoj :)
taak tady je další tutoriall :)))
copánek :))
hodně štěstí !! :)

how to: Fishtail Braid

19. července 2012 v 13:29 | ~ petris.
čusíík.. tak mám tu další hair tutorial. :)
tentokrát to bude rybí cop,neboli Fishtail Braid
taky sem to zkoušela,ale asi sem vadná :D ale vůbec mi to nejde :D sem na tohle strašný pako :)
opět vám přeju hodně štěstí !! :))

how to: Hair Bow

18. července 2012 v 21:18 | ~ petris.
ahoj:)
ozývám se s českým tutorialem,jak udělat mašličku z vlasů, neboli hair bow .

sama sem to taky zkoušela :D:))
a zde vidíte výsledek:
sem se svým učesem spokojená :))
je to celkem lehky:))
ale přesto přeju hodně štěstí !:) :D

Hair tutorial 0.1

17. července 2012 v 6:02 | Marky
Rozhodla jsem se, že zavedu Hair tutorials, protože já mám takový ty tvrdý vlasy, že mi s nima vůbec nic nejde udělat, nebo teda jde, ale nedrží to... Tak se na to ráda dívám a třeba to bude inspirací pro vás... :)
Na začátek něco jednoduššího :)
Vlasy

21. března 2012 v 6:00 | Marky
Líbí? Mně rozhodně ano, akorát bych to nechtěla umývat, byla by to pěkná fuška... :D Ale mít takové vlasy by se mi líbilo. Myslím, že kluci by na to letěli. :D
Upřednostňujete radši delší vlasy nebo kratší? A jaká barva se vám líbí? Můžete hlasovat v anketě a podělit se s námi o váš názor v komentářích ;)


Dlouhé vlasy

16. března 2012 v 16:42 | Marky
Asi před rokem jsem udělala chybu, které do teď lituji... Nechala jsem si zkrátit vlasy. Ani už nevím proč jsem si to nechala udělat, asi proto, že to chtělo změnu, ale lepší je mít hezké dlouhé vlasy, než krátké. Můj názor. Dlouhé vlasy jsou symbolem ženskosti.
Dlouhé vlasy jsou rozhodně hodně zatěžované, ať už třeba foukáním fénem, žehlením a nebo častým česáním. A pak je vidět jak jsou zničené, nejčasstěji polámané a suché, například jako ty moje. Moje vlasy jsou hodně zničené. Základem je asi vůběr správné vlasové kosmetiky. Když máš lupy, tak je jasné, že si pořídíš šampon proti lupům. Existují ještě šampony pro objem, pro barvené vlasy a mnoho dalších... Šampon si na vlasy můžes nanést klidně dvakrát nebo i víckrát, podle potřeby. Pokud se ti po umytí vlasů hodně zacuchají, je dobré používat kondicionér, ale z vlastní zkušenosti nedoporučuji ty normální, začnou se ti hodně mastit vlasy. A už vůbec nedoporučuji šampony 2v1.
Důležité je vlasy po umytí pořádně rozčesat. Ale snad asi nejdůležitější je snít si z vlasů pořádně tu pěnu. Chapá že je chceš mít třeba do školy voňavé od šamponu, ale vlasům to hodně škodí, můžou ti začít vypadávat a může to dokonce skončit tím, že budeš muset jít dohola... A to je pro dívku velice nepříjemné.
Pokud ráda nosíš rozpuštené vlasy, taktě tohle asi teď nebude zajímat. Ale pokud si je ráda svazuješ, tak není dobré si každý den dělat takový ten utažený culík, vlasy tímto dost požkozuješ, můžou ti začít klidně i vypadávat.


Žehlení vlasů

5. března 2012 v 20:38 | Marky
Dnes, ve 21. století, má snad už doma každá slečna žehličku. I já nejsem vyjímkou. Některé slečny dávají přednost tak zvané ,,přirozené kráse". Závidím těm, které mají krásně rovné vlasy. Já osobně si myslím, že je zbytečné si žehlit vlasy, když už ty vlasy rovné jsou, akorát se tak ničí. Je to každého věc, jestli si vlasy žehlí a nebo nežehlí, ale určitě je potřeba dobrý výběr žehličky a používání nějakého toho ochraného přípravku.

Výběr žehličky:

je dobré koupit si žehličku, při které si můžete sami regulovat teplotu. Proty, co nevědí co znamená regulovat- měnit. Není dobré mít doma žehličku, která má žehlící plochu jen z obyčejného kovu. To vlasy úplně odrovná. Podle mého názoru je nejlepší turmalínový povrch, který dokáže dodat vlasům lesk a snižuje elektrizování vlasů. Moje kamarádka si zase chválí keramický povrch, který vlastně tak nějak sám chrání vlasy před poškozením, ale to neznamená, aby se nepoužívalo nic pro ochranu. Ještě jsem slyšela, že existuje mramorový povrch, ale s tím nemám žádné zkušenosti. Možná ještě existují další povrchy, ale to už nevím. Žehlička se dá úplně v pohodě pořídit do 1000 kč. Myslím, že moje žehlička stála kolem 700 kč.

Ochrana:
Pravidlené žehlení vlasů způsobuje "vysušování" a je dobré používat regenerační vlasovou kosmetiku. Asi základ je regenerační maska na vlasy, která není drahá. Dá se pořídit od 100 kč. Další ochrana je termoochrana, která slouží pro ochranu teplému- horkému vzduchu, jako je například i fén, kulma a jiné. Moje kamarádka mi doporučila Loreal, ale nemám to vyzkoušené. Abych se přiznala, já používám jen jeden přípravek od Syossu a taky podle toho moje vlasy vypadají... http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/551/55169eddea5b4091a6464566b5985402--mmf250x250.jpg

A asi takhle vypadají zničené vlasy a věřte mi, je to velice nepříjemné...

 
 

Reklama